Kosmetyki do golenia

Sortowanie:

Kosmetyki do tradycyjnego golenia

Rytuał klasycznego golenia nie ogranicza się tylko i wyłącznie do kilku machnięć brzytwą czy maszynką do golenia. Wbrew pozorom wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności i zaplecza – w postaci chociażby dostępu do umywalki, lustra i wody – ale również kliku przydatnych akcesoriów, dzięki którym ten zabieg może być znacznie przyjemniejszy i pozbawiony niechcianych wpadek w postaci nieprzyjemnego podrażnienia czy iście zawadiackich szram na twarzy. Chodzi o kosmetyki do golenia, które nawet największy twardziel kipiący męskością powinien mieć w swojej łazienkowej szufladzie. I nie chodzi tutaj tylko o znane jeszcze naszym ojcom i dziadkom rozsławione kremy do golenia Lider oraz wody po goleniu Brutal czy Consul z nazwą jak dla reprezentantów przestępczego półświatka.

 

Rodzaje produktów

Ta kategoria rozrosła się do imponujących rozmiarów i nie ogranicza się już do kremów i żeli do golenia. Dla tradycjonalistów możemy zaproponować ponadczasowe kremy i mydła przeznaczone do tradycyjnego golenia, które skutecznie zmiękczą każdy, nawet najbardziej oporny zarost. Zapewniają odpowiedni poślizg maszynce lub brzytwie, tworząc jednocześnie warstwę nawilżającą skórę i chroniącą ją przed podrażnieniami. Tradycyjne produkty do golenia bazują na jednym z najlepszych składników jakim jest gliceryna, wzbogacone są również o takie składniki jak wyciąg z aloesu, orzeźwiające olejki eteryczne, alantoina, masło mango czy liczne ekstrakty roślinne. Czynią one rytuał golenia jeszcze przyjemniejszym i bardziej efektywnym. Dla panów pragnących nowości proponujemy z kolei oleje do golenia, które oprócz zapewnienia głębokiego i równomiernego nawilżenia skóry twarzy, posiadają najczęściej unikatowe nuty zapachowe, które pokocha niejedna przedstawicielka płci pięknej.

 

Jakie kosmetyki do golenia?

Obecnie na rynku dostępnych jest niesamowita liczba rodzajów i typów produktów mających uprzyjemnić i usprawnić poranne golenie. Producenci kosmetyków do golenia starają się prześcignąć w coraz to bardziej złożonych i dobroczynnych składach swoich produktów. W przypadku mydeł do golenia swoją uwagę należy zwrócić na marki takie jak: Proraso, która oferuje 3 typy mydeł (do skóry wrażliwej, twardego zarostu i z mentholem) oraz na markę Zew, zadbała ona o naturalny skład produktu bazujący na glicerynie i masłach roślinnych. Najlepsze kremy do golenia znajdziemy w ofercie firmy Reuzel, w których składzie znajdziemy liczne ekstrakty roślinne, jednocześnie trzeba wspomnieć o producencie kosmetyków Uppercut, którego krem zapewnia wysokie nawilżenie skóry. Nowoczesne oleje do golenia zwracają swoją uwagę u Apothecary87, fantazyjny zapach mango i wanilii połączony z głębokim odżywieniem naskórka oraz Pan Drwal o zniewalających szyprowych nutach.