Kilka słów o marce… SUAVECITO i sławny Firm Hold

Historia firmy Suavecito Panów J-Bird’a oraz Pete’a i Tonego Adame

Firma i produkty Suavecito, to zasługa trojki dżentelmenów. Zaczniemy od przestawienia każdego z nich, aby przybliżyć Wam historię tej o to marki. J-Bird, najstarszy z grupy, jest sekretarzem spółki a także największym żartownisiem. Pete’a, pełni funkcję CEO zaś najmłodszy z grupy Tony, mający ironiczne poczucie humoru i niezwykłą dojrzałość jak na swój wiek, idealnie sprawdza się w roli CFO. Cała trójka dorastała na tej samej ulicy w dzielnicy Santa Nita w zachodniej Santa Ana. Każdy z nich był już na określonej ścieżce kariery: J-Bird po skończeniu Art Institute of California został kucharzem w Summit House, Pete był mechanikiem, a Tony studiował architekturę na Orange Coast College.

Pete stworzył swoją pierwszą pomadę dzięki jednemu ze swoich mentorów, który nakreślił mu jak ważne jest tworzenie rzeczy na własną rękę, zamiast korzystania z gotowych produktów. Tak więc Pete, wraz z J-Bird’em zaczęli eksperymentować i rozdawać wyniki swojej pracy przyjaciołom.

„To nigdy nie miał być biznes,” podkreślał Pete.

Nagły zwrot akcji

Zmieniło się to, gdy w 2009 Pete został zwolniony z pracy. Z racji tego, że otrzymał odprawę w wysokości trochę ponad 1.000$, pomyślał o otwarciu biznesu. Razem z J-Bird’em chcieli wykorzystać te pieniądze do otworzenia knajpy, jednak nie mając bogatego wujka, który wspomógłby ich finansowo ani zdolności kredytowych, nie posiadali wystarczającej kwoty na rozpoczęcie biznesu. Tak więc by zarobić na restaurację Suavecito stało się podziemna firmą, która stała się sensacją w Santa Ana, gdzie barberzy bili się o pojemniki Tuppaware, napełnione ich stuffem. Przyszły team Suavecito, sprzedawał zakazany towar jegomościom, którzy pragnęli spróbować niemal mitycznego produktu.

„Doszliśmy do wniosku, że będziemy sprzedawać pomady aby zdobyć pieniądze na restaurację,” mówił J-Bird. Ale gdy początkowe 4,000 puszek niemal natychmiast się sprzedały, zorientowali się że „nadszedł czas, by zacząć traktować to poważnie.”

Suavecito bardzo szybko przeniknęło na meksykański rynek do tej pory zdominowany przez Three Flowers i Moco de Gorila. Od tego momentu firma ciągle się rozrasta, a jej właściciele uczestniczą w różnych eventach starając się o jeszcze większą popularność dla Suavecito. Nie jest im obca kultura klasycznych samochodów, customowych motocykli a także tatuaży i barberów. Suavecito nie tylko tworzy świetne produkty, jest także niezwykle oddany swoim fanom oraz kulturze którą wspiera.

Charakterystyka produktów

Cecha:SUAVECITO ORGINAL POMADESUAVECITO FIRME HOLDSUAVECITO PREMIUM BLENDS
ZapachDelikatny, bardzo przyjemny, męski zapach perfumCharakterystyczny męski zapach, podobny do Suavecito orginal’aKremowy, przypomina zapach mydła do golenia
ChwytMocnyBardzo mocnyMocny
Połysk / matWysoki połyskUmiarkowany połyskUmiarkowany połysk
TypWodnaWodnaWodno-Woskowa
ZmywalnośćŁatwo zmywalnaŁatwo zmywalnaŁatwo zmywalna
Rodzaj włosów– proste
– średniej grubości
– średniej gęstości
– proste
– faliste
– kręcone
– grube
– proste
– faliste
– kręcone
– grube

SUAVECITO ORGINAL POMADE

Klasyczna pomada, idealna do codziennych stylizacji. Daje mocny chwyt, który pozwala swobodnie układać fryzurę. Ma żelową konsystencję, przez co łatwo się rozczesuje. Rozpuszczalna w wodzie, umożliwia szybkie i bezproblemowe zmycie. Delikatnie nabłyszcza fryzurę. Posiada bardzo przyjemny, męski zapach.

SUAVECITO FIRME HOLD

Extra mocna pomada utrzymuje fryzurę w idealnym stanie przez bardzo długi czas. Jedna z mocniejszych pomad w ofercie. Niezawodna! Ma żelową konsystencję, przez co łatwo się rozczesuje. Rozpuszczalna w wodzie, umożliwia szybkie i bezproblemowe zmycie. Połysk w sam raz – nie nabłyszcza przesadnie fryzury.
Idealna do wszystkich, nawet skomplikowanych stylizacji. Można ją także wykorzystywać do utrwalania stylizacji po pomadzie woskowej.

SUAVECITO PREMIUM BLENDS

Pomada do włosów która zadba o stylizację waszych skalpów, ich zdrowie oraz ich wygląd. Suavecito Premium Blends posiada odżywcze składniki takie jak Olej Lanolinowy, Olejek kokosowy, Olejek z nasion Jojoba oraz Olejek lawendowy. Wszystkie te składniki były dokładnie wyselekcjonowane i dobrane tak, aby nie tylko utrzymywały wasze włosy na miejscu, ale również aby sprawiły że będą one zdrowe i błyszczące. Produkt składa się z naturalnych olejków. Bez sztucznych zapachów oraz bez sztucznych barwników. Pomada zapewnia mocny chwyt.
Pomada to mieszanka bazy wodnej oraz olejnej. Bardzo łatwo zmywalna, nie zasycha na włosach przez co w każdej chwili możecie poprawić swój fryz. To nowa jakość w świecie pomad.

SUAVECITO GROOMING SPRAY

Płyn do układania włosów marki Suavecito. Szybki i prosty sposób na ułożenie skomplikowanej fryzury. Suavecito Grooming spray doskonale utrwala fryzurę bez nadmiernego usztywniania włosów. Płyn sprzedawany w butelce z atomizerem, ułatwiającym nakładanie na włosy.