Pędzle

Sortowanie:

Pędzle do golenia

Znalezienie odpowiednich akcesoriów do golenia to prawdziwe wyzwanie zarówno dla brodaczy jak i fanów gładkiego lica. Oprócz dobrania przyjaznych dla skóry kosmetyków, istotną kwestią jest znalezienie właściwego pędzla. Pędzel do golenia odgrywa nieocenioną rolę podczas tego zabiegu. Jeśli sądzisz, że taki pędzel to całkowicie zbędny gadżet, spieszymy z pomocą, by nakierować Twoje myślenie na odpowiednie tory. Zakup tego przydatnego pomocnika, może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Z każdym rokiem poszerza się grono mężczyzn, którzy zwracają większą uwagę na akcesoria używane podczas codziennej pielęgnacji. Liczba miłośników tradycyjnego golenia stale rośnie – rosną również wymagania i oczekiwania fanów tego rytuału. Bardzo często dobrze dobrany pędzel do golenia przesądza nie tylko o skuteczności tego zabiegu, ale również o jego komforcie. Różnią się nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane (plastik bądź drewno), ale także rodzajem włosia – końskie lub borsucze.

  • Włosie borsucze: najlepszy i jednocześnie najdroższy wybór. Ma doskonałą zdolność absorbowania wody, dlatego idealnie sprawdza się w roli pędzla do golenia. Im więcej wody potrafi zatrzymać włosie pędzla, tym lepiej – powstaje więcej piany, przez co samo golenie jest delikatniejsze dla skóry.
  • Włosie końskie: jedno z naturalnych tworzyw wykorzystywanych do produkcji pędzli, które zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest twardsze od pozostałych, jednak producenci mają swoje sposoby na to, by je zmiękczyć. Pędzle z końskim włosiem mają gładkie końcówki, świetnie pochłaniają wodę i są niezwykle wytrzymałe. Zdecydowanie tańsze od pędzli z borsuczym włosiem.