Oleje

Sortowanie:

Gęsty zamiennik

Golenie to zabieg stary jak świat, jednak aby przebiegał w miarę szybko, sprawnie i bez nieoczekiwanych zwrotów akcji w postaci nieprzyjemnych podrażnień, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Oprócz dobrego narzędzia jak popularna maszynka czy brzytwa, konieczne jest coś jeszcze, co pozwoli zmiękczyć zarost na twarzy i skutecznie się go pozbyć. Obok popularnych kremów i mydeł do golenia, mamy do wyboru jeszcze oleje.

 

Czym jest olej do golenia?

To ciekawa alternatywa dla pozostałych kosmetyków do usuwania zarostu i jest godny polecenia zwłaszcza tym, którzy mają silny i twardy zarost. Poza tym zapobiega wrastaniu włosków pod skórę, co może być wyjątkowo uciążliwe na dłuższą metę. Dodatkowo, oleje do golenia intensywnie nawilżają skórę i pozwalają ograniczyć występowanie podrażnień do minimum, dzięki mieszance specjalnych olejków roślinnych, takich jak:

– olej rycynowy – pomaga zmiękczyć zarost i zmniejsza ryzyko wystąpienia późniejszych problemów z wrastaniem włosów

– olej z awokado – odżywia uszkodzony naskórek

– olej makadamia – uelastycznia, regeneruje i odżywia skórę

– olej ze słodkich migdałów – ceniony za swoje właściwości nawilżające, ma słodką woń i działa kojąco na skórę

 

Jaki olej wybrać?

Jeśli do tej pory nie byłeś usatysfakcjonowany z efektów golenia i używałeś kremów lub mydeł do usuwania zarostu, spróbuj tym razem oleju, a na pewno nie pożałujesz. Producent kosmetyków Apothecary87 proponuje produkt do golenia złożony z oleju rycynowego i awokado z otoczką zapachu z wanilii i drzewa sandałowego. Natomiast marka Pan Drwal w swojej ofercie przedstawia kosmetyk bazujący na oleju makadamia, posiada niesamowity szyprowy zapach.