Jaki produkt wybrać do włosów? #2 – Typy włosów

Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu, ale w końcu zebraliśmy się do kupy aby napisać 2 część artykułu i postaramy się powiedzieć kilka słów więcej na ten temat. Skupimy się przede wszystkim na tym, na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego produktu.

Jeśli przeczytaliście poprzednią część artykułu (jeśli nie to: KLIK), wiecie już jaki jest ogólny podział i czym charakteryzują się poszczególne grupy produktów. Każdy z Was na pewno posiada swoje osobiste upodobania odnośnie specyfikacji produktu, takie jak np. wykończenie, zapach, skład itp. Mimo wszystko produkt powinien być dobrany i dopasowany także pod względem Waszych uwarunkowań genetycznych. Grubość włosa, ich kształt oraz obecna długość fryzury ma bardzo duże znaczenie przy doborze odpowiedniego mazidła. Tylko czy umiesz określić jakie włosy masz na czerepie?

W takim razie przedstawiamy uproszczony podział.

Osoby o cienkich, lekkich i prostych włosach

Mimo iż zawartość melaniny (pigment odpowiadający m. in. za kolor włosów) we włosie, nie ma bezpośredniego wpływu na jego grubość, są to zazwyczaj dżentelmeni o jaśniejszej fryzurze.

Tej grupie osób, polecamy stosowanie lekkich produktów o średnim oraz lekkim chwycie. Proste i lekkie włosy nie potrzebują bardzo mocnego chwytu aby je ogarnąć, a zbyt ciężki i zbyt mocny produkt będzie je tylko nadmiernie obciążał. Unikajcie ciężkich pomad o dużej zawartości wosku. Pamiętajcie też o tym aby nie przesadzać z ilością produktu na głowie. Poniżej produkty które powinny wam przypaść do gustu.

Pomady wskazane dla tej grupy to głownie kremy na bazie wody, lekkie pomady wodne oraz woskowe.

Włosy proste, o średniej grubości

Grupa o umiarkowanie grubych włosach, powinna stosować produkty o nieco mocniejszym chwycie. Włosy są sztywniejsze, trudniejsze do ogarnięcia. Polecamy przy ich układaniu pomagać sobie już na etapie suszenia włosów odpowiednio operując suszarką i grzebieniem. Z pewnością ułożenie pożądanej fryzury zabierze Wam odrobinę więcej czasu, ale przy sztywniejszych włosach efekt będzie trwalszy.

Panowie z takim włosiem mogą pozwolić sobie na dobranie mocniejszego i cięższego produktu, w tym również produkty o zawartości i bazie wosku.

Każdy z tych produktów zawiera umiarkowanie mocny chwyt, który pomoże okiełznać nieład na Waszej głowie. Polecamy przed nałożeniem skorzystać ze szczotki oraz suszarki.

Sztywne, grube i twarde włosy

Włosy które wymagają wyjątkowych “środków”. Przy tego typu włosach, zdecydowanie polecamy najpierw ułożyć je za pomocą suszarki, później nałożyć odpowiedni produkt. Mocny chwyt pozwoli Wam na idealne trzymanie, nawet najbardziej opornych kosmyków włosów czy loków.

Tylko naprawdę mocne produkty na bazie wosku lub wody sprawdzą się w boju o nienaganną fryzurę.

To tyle jeśli chodzi o typu włosów. Mamy nadzieje że w pewnym stopniu pomogliśmy Wam w doborze odpowiedniego produktu. Jeśli dalej macie wątpliwości, co wybrać – przeczytajcie jeszcze pierwszą część artykułu lub piszcie na maila sklep@afterbarber.pl. Chętnie pomożemy!

Pozdrawiamy, Keep it Slick!