JAK WYBRAĆ PRODUKT DO WŁOSÓW? #2

tloartykul_kategorie_pomad

Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu, ale w końcu zebraliśmy się do kupy aby napisać 2 część artykułu i postaramy się powiedzieć kilka słów więcej na ten temat. Skupimy się przede wszystkim na tym, na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego produktu.

Jeśli przeczytaliście poprzednią część artykułu (jeśli nie to: KLIK), wiecie już jaki jest ogólny podział i czym charakteryzują się poszczególne grupy produktów. Każdy z Was na pewno posiada swoje osobiste upodobania odnośnie specyfikacji produktu, takie jak np. wykończenie, zapach, skład itp. Mimo wszystko produkt powinien być dobrany i dopasowany także pod względem Waszych uwarunkowań genetycznych. Grubość włosa, ich kształt oraz obecna długość fryzury ma bardzo duże znaczenie przy doborze odpowiedniego mazidła. Tylko czy umiesz określić jakie włosy masz na czerepie?

W takim razie przedstawiamy uproszczony podział.

light_hair

Osoby o cienkich, lekkich i prostych włosach

Mimo iż zawartość melaniny (pigment odpowiadający m. in. za kolor włosów) we włosie, nie ma bezpośredniego wpływu na jego grubość, są to zazwyczaj dżentelmeni o jaśniejszej fryzurze.

Tej grupie osób, polecamy stosowanie lekkich produktów o średnim oraz lekkim chwycie. Proste i lekkie włosy nie potrzebują bardzo mocnego chwytu aby je ogarnąć, a zbyt ciężki i zbyt mocny produkt będzie je tylko nadmiernie obciążał. Unikajcie ciężkich pomad o dużej zawartości wosku. Pamiętajcie też o tym aby nie przesadzać z ilością produktu na głowie. Poniżej produkty które powinny wam przypaść do gustu.

1

Pomady wskazane dla tej grupy to głownie kremy na bazie wody, lekkie pomady wodne oraz woskowe.medium_hair

Włosy proste, o średniej grubości

Grupa o umiarkowanie grubych włosach, powinna stosować produkty o nieco mocniejszym chwycie. Włosy są sztywniejsze, trudniejsze do ogarnięcia. Polecamy przy ich układaniu pomagać sobie już na etapie suszenia włosów odpowiednio operując suszarką i grzebieniem. Z pewnością ułożenie pożądanej fryzury zabierze Wam odrobinę więcej czasu, ale przy sztywniejszych włosach efekt będzie trwalszy. Panowie z takim włosiem mogą pozwolić sobie na dobranie mocniejszego i cięższego produktu, w tym również produkty o zawartości i bazie wosku.

2

Każdy z tych produktów zawiera umiarkowanie mocny chwyt, który pomoże okiełznać nieład na Waszej głowie. Polecamy przed nałożeniem skorzystać ze szczotki oraz suszarki.thick_hair

Sztywne, grube i twarde włosy

Włosy które wymagają wyjątkowych „środków”. Przy tego typu włosach, zdecydowanie polecamy najpierw ułożyć je za pomocą suszarki, później nałożyć odpowiedni produkt. Mocny chwyt pozwoli Wam na idealne trzymanie, nawet najbardziej opornych kosmyków włosów czy loków. Tylko naprawdę mocne produkty na bazie wosku lub wody sprawdzą się w boju o nienaganną fryzurę. Poniżej kilka przykładów.

3

To tyle jeśli chodzi o typu włosów. Mamy nadzieje że w pewnym stopniu pomogliśmy Wam w doborze odpowiedniego produktu. Jeśli dalej macie wątpliwości, co wybrać – przeczytajcie jeszcze pierwszą część artykułu lub piszcie na maila sklep@afterbarber.pl. Chętnie pomożemy!

Pozdrawiamy, Keep it Slick!

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "JAK WYBRAĆ PRODUKT DO WŁOSÓW? #2"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
James
Gość
James
1 rok 1 miesiąc temu

A co z włosami kręconymi?

Afterbarber
Gość
1 rok 1 miesiąc temu

Włosy kręcone z reguły traktowalibyśmy jako trudne w ułożeniu, więc proponujemy produkty bardzo mocne – takie jak do włosów twardych i grubych. Przykładowo Uppercut Monsterhold z woskowych lub Shiner Gold Psycho Hold z wodnych. Oczywiście mogą też się zdarzyć bardzo delikatne kręcone włosy – wtedy zapewne lepszy będzie nieco lżejszy produkt. To już kwestia indywidualna.

Michał
Gość
Michał
9 miesięcy 22 dni temu

a włosy cienskie i słabe?

Afterbarber
Gość
9 miesięcy 18 dni temu

O tym typie włosów wspominamy na początku. Jeżeli zdecydujesz się na pomadę woskową, świetnie powinien sprawdzić się Schmiere Mittel lub Reuzel Green. Chyba że jesteś fanem wodnych pomad, w takim wypadku polecamy (jeżeli interesuje Cię połysk) Reuzel Red lub (jeżeli mat) Uppercut Featherweight. Ważną rolę odgrywa tu także długość włosów i sposób ich ułożenia.

wpDiscuz